Oznámení

ve dnech 20 a 21.1. 2022 neordinujeme a v akutních případech zastupuje Dr. Svobodová v Křenovicích 
Informace ohledně očkování COVID-19

Během měsíce listopadu a dále budeme provádět přeočkování proti nemoci COVID-19 momentálně vakcínou Comirnaty od společnost Pfizer. 

Prioritně budeme očkovat pacienty, kteří byly námi očkovány 2 dávkami a to nejdříve po uplynutí 6 měsíců po aplikaci druhé dávky. 

Pacienti budou k očkování telefonicky vyzváni

 

Informace k izolacím a karanténám

Izolace se nařizuje osobám, které byly pozitivně testovány, a to PCR testem bez ohledu na přítomnost příznaku onemocnění a nebo AG testem s příznaky onemocnění COVID-19. Ukončení je po 14 dnech bez kontrolního PCR testu.

Karanténa se nařídí u osob, které byly v kontaktu s pozitivně testovanou osobou /epidemiologicky významný kontakt např. společná domácnost/ a tato osoba nemá-li příznaky podstoupí PCR test v rozmezí 5-7 dne od posledního kontaktu s pozitivně testovanou osobou, avšak v případě přítomnosti příznaků onemocnění podstoupí test dříve. V případě negativního testu se karanténa po 7 dnech ukončí.

Výjimku z karantény mají osoby, které mají ukončené očkování nebo osoby, které prokazatelně prodělaly onemocnění COVID-19 (od potvrzení nemoci neuplynulo více než 180 dní) a nemají klinické příznaky nemoci.

 

COVID-19

Oznamuji, že antigenní testy na COVID-19 rutinně v naší ordinaci neprovádíme. V případě zájmu je možné toto vyšetření absolvovat v síti odběrových míst pro antigenní testování. Více informací na webových stránkách ministerstva zdravotnictví. 

Žádáme pacienty aby, pokud na sobě pociťujete příznaky akutní infekce horních dýchacích cest, jako například teplota, slabost, únavnost, bolesti hlavy, bolesti v krku a bolesti svalů, rýma, kašel, poruchy chuti a čichu, zahajte domácí izolaci a samoléčbu: tělesný klid, dostatečný pitný režim a event. podávání léků na teplotu a bolesti (paracetamol, ibuprofen). Tato léčba vyřeší většinu případů během několika dní. Omezte po dobu příznaků styk s jinými lidmi na nezbytné minimum. V případě zhoršení stavu nás kontaktujte a rozhodneme o dalším postupu /testy na COVID-19, osobní návštěva v naší ordinaci apod./. Pokud se u vás objeví některé z výše uvedených příznaků a byli jste v kontaktu s pozitivní osobou na COVID-19 je nutné o tomto nás informovat.


Důležité upozornění

Na základě vydaného mimořádného opatření ministerstvem zdravotnictví ČR platného od 1.9.2020 je nutné ve zdravotnickém zařízení používání ochranných pomůcek dýchacích cest /nos, ústa/ jako je rouška či jiné prostředky bránící šíření kapének 

dále platí následující

  • na veškerá vyšetření je nutné se objednat nejlépe telefonicky
  • v případě akutních zdravotních obtíží doporučuji, abyste nás nejprve telefonicky kontaktovali a to z důvodu aby nedocházelo k mísení "zdravých" a "nemocných" pacientů;
  • v čekárně se mohou najednou potkávat maximálně tři pacienti - doporučení MZČR, proto jsou prostory čekárny nově upraveny. 

  • rozestupy 2m a nošení ochranných pomůcek nosu a úst v uzavřených prostorách 

  • nadále platí, že dlouhodobou medikaci lze uskutečnit pomocí eRp do mobilu nebo posláním e-mailu. A v mimořádných případech takto vystavit elektronickou neschopenku;

  • preventivní prohlídky, vyšetření na ŘP, zbrojní průkazy, posudky pro sociálku budeme provádět striktně na objednání 

  • v případě odevzdávání zpráv od odborných lékařů, prosím, je-li to možné využívejte elektronickou komunikace pomocí e-mailu

  • ordinační doba zůstává stejná. Tedy po,út,čt, pá 7-13 hod, stř 13-18 hod čas od 11 do 13 hod a ve středu od 15-18 hod je vyhrazen pro prevence, pracovní služby, posudkovou činnost apod. 

Za případné delší objednací doby se předem omlouváme. 

Děkujeme za pochopení


Vytvořte si webové stránky zdarma!