Upozornění 

ve dnech 6-8.9.2021 neordinujeme. Akutní případy zastupuje MUDr. Svobodová v Křenovicích ve svých ordinačních hodinách


Informace ohledně očkování COVID-19

Ve spolupráci s obcí Otnice, Bošovice a Lovčičky budeme v průběhu měsíce března a dále zapisovat zájemce o očkování proti nemoci COVID19. 

Momentálně se jedná o pacienty starších 80 let a poté o pacienty 70 let a více. 

Prosím všechny zájemce aby se přihlásily na příslušný obecní úřad v místě bydliště. Registraci do centrálního systému zavedeme my, pacient se již dále nemusí o nic starat. Pokud je pacient již zaregistrován v centrálním očkovacím systému, musí se účastnit očkování v některých z očkovacích centrech. U nás v tomto případě nelze. 

Po obdržení vakcín distributorem, předpokládám, že bude v průběhu měsíce března budou pacienti, vyzváni k účasti na očkování. Obdrží přesné datum a čas. 

Očkovat se bude vakcínou AstraZeneca 

Předem upozorňuji, že vakcín pro praktické lékaře není momentálně ideální počet a proto se může v závislosti na tomto očkování časově protáhnout. 

Informace o očkování budeme průběžně aktualizovat. Dále naléhavě žádám, aby pacienti netelefonovali do ordinace pro informace o očkování. Výše uvedené jsou veškeré dostupné informace 

 

COVID-19

Oznamuji, že antigenní testy na COVID-19 v naší ordinaci neprovádíme. V případě zájmu je možné toto vyšetření absolvovat v síti odběrových míst pro antigenní testování. Více informací na webových stránkách ministerstva zdravotnictví. 

Žádáme pacienty aby, pokud na sobě pociťujete příznaky akutní infekce horních dýchacích cest, jako například teplota, slabost, únavnost, bolesti hlavy, bolesti v krku a bolesti svalů, rýma, kašel, poruchy chuti a čichu, zahajte domácí izolaci a samoléčbu: tělesný klid, dostatečný pitný režim a event. podávání léků na teplotu a bolesti (paracetamol, ibuprofen). Tato léčba vyřeší většinu případů během několika dní. Omezte po dobu příznaků styk s jinými lidmi na nezbytné minimum. V případě zhoršení stavu nás kontaktujte a rozhodneme o dalším postupu /testy na COVID-19, osobní návštěva v naší ordinaci apod./. Pokud se u vás objeví některé z výše uvedených příznaků a byli jste v kontaktu s pozitivní osobou na COVID-19 je nutné o tomto nás informovat.

V případě, že jste byli v kontaktu s osobou, u níž byla potvrzena nemoc COVID-19 je nutné nás, případně krajskou hygienickou stanici, kontaktovat.  Je nezbytné zahájit 10-denní karanténu a podrobit se PCR testu na COVID-19. 

Důležité upozornění

Na základě vydaného mimořádného opatření ministerstvem zdravotnictví ČR platného od 1.9.2020 je nutné ve zdravotnickém zařízení používání ochranných pomůcek dýchacích cest /nos, ústa/ jako je rouška či jiné prostředky bránící šíření kapének 

dále platí následující

  • na veškerá vyšetření je nutné se objednat nejlépe telefonicky
  • v případě akutních zdravotních obtíží doporučuji, abyste nás nejprve telefonicky kontaktovali a to z důvodu aby nedocházelo k mísení "zdravých" a "nemocných" pacientů;
  • v čekárně se mohou najednou potkávat maximálně tři pacienti - doporučení MZČR, proto jsou prostory čekárny nově upraveny. 

  • rozestupy 2m a nošení ochranných pomůcek nosu a úst v uzavřených prostorách 

  • nadále platí, že dlouhodobou medikaci lze uskutečnit pomocí eRp do mobilu nebo posláním e-mailu. A v mimořádných případech takto vystavit elektronickou neschopenku;

  • preventivní prohlídky, vyšetření na ŘP, zbrojní průkazy, posudky pro sociálku budeme provádět striktně na objednání 

  • v případě odevzdávání zpráv od odborných lékařů, prosím, je-li to možné využívejte elektronickou komunikace pomocí e-mailu

  • ordinační doba zůstává stejná. Tedy po,út,čt, pá 7-13 hod, stř 13-18 hod čas od 11 do 13 hod a ve středu od 15-18 hod je vyhrazen pro prevence, pracovní služby, posudkovou činnost apod. 

Za případné delší objednací doby se předem omlouváme. 

Děkujeme za pochopení